przywództwo w polskich organizacjachPolska gospodarka  w niespełna 25 lat zbudowała firmy, które oparły się globalnemu kryzysowi lepiej, niż przedsiębiorstwa zachodnie, mające dużo większe doświadczenia. Wiele z nich działa na zasadach „biznesowej  dyktatury”. To jednak zarządzanie z punktu wiedzenia procesu jest przyszłością firm.
Hasła takie jak kultura przedsiębiorstwa, przywództwo będą determinowały współczesne biznesy. Czas więc by spojrzenie na przywództwo w polskich organizacjach ewoluowało.

Na potrzeby polskich firm adaptowano model Wszechstronnego Przywództwa (Versatile Leadership) B. Kaplana i R. Kaisera. Dzięki niemu istnieje możliwość modyfikacji stylu pracy lidera osiągając zdrowy balans między demokratycznym stylem prowadzenia przedsiębiorstwa, a dyktaturą.

Podczas wykładu zaprezentowane zostaną unikalne narzędzie diagnozy wszechstronności i sposobu wykorzystania swojej siły przez Top Managerów (Feedback 360 LVI). Uczestnicy poznają dobre praktyki wprowadzania zmian w oparciu o paradoksalne mikrokorekty nastawione na makroefekty oraz zmianę nawyków.

Przedstawione zostaną także idee „naturalnego przywództwa”, kryteriów spójności lidera, zarządzania sobą i relacjami, które prowadzą do tego, że jest dla ludzi „kimś” niezależnie jaką władzą (zadekretowaną lub z demokratycznego wyboru) dysponuje.

Jacek Santorski wystąpi z partnerami z Grupy Values i 4 Results, które pracują szkoleniowo w oparciu o model LVI i rozwijają to podejście w Akademii Psychologii Przywództwa Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej i Values.

6 lutego 2014, czwartek, godz. 16:00 – 20:00
Ośrodek Rozwoju Edukacji
Al. Ujazdowskie 28
wstęp wolny

Przeczytaj poprzedni wpis:
Czym jest ISO 9001?

Polacy są narodem bardzo przedsiębiorczym. Tylko w 2013 roku powstało ponad 357000 nowych firm. W większości są to przedsiębiorstwa jednoosobowe,...

Zamknij